چابهار

بندر بریس در کجا قرار دارد؟

بندر بریس از مهم ترین و نزدیک ترین بندر های صیادی به شهر چابهار به شمار میرود.در اسکله صیادی بندر بریس ۲۰۰ سال است که مردان بلوچ مشغول ماهی گیری هستند.در این بندر صیادان هر روزه ماهی های صید شده خود که اغلب شوریده، حلوا و میگو هستند را در اسکله پهن میکنند.

بندر بریس در کجا قرار دارد؟

بندر بریس در ۶۰ کیلومتری شهر چابهار قرار دارد.اگر در امتداد سواحل مکران به سمت شرق حرکت کنیم بندری را میان دریای عمان و کوه های مینیاتوری مشاهده میکنیم که ده ها قایق بر روی آن شناور هستند.

اگر در راستای دریای عمان حرکت کنیم قبل از رسیدن به روستای بریس چندین خانه متروکه را مشاهده میکنیم که قبلا صیادان در آن ها زندگی میکردند و حالا به این دلیل متروکه شده اند که خانه های تازه ساختی برای آن ها ساخته شده است.

فاصله بندر بریس تا شهر چابهار چند کیلومتر است؟

بندر بریس در ۶۰ کیلومتری شهر چابهار قرار دارد و با استفده از ماشین های سواری و وسایل نقله دیگر به راحتی امکان دیدن از این منطقه را دارید.

در بریس از چه مکان هایی بازدید کنیم؟

در بریس شما میتوانید از مکان های مختلفی بازدید کنید.

زیبا ترین آنها صخره ای است که ویو بسیار زیبایی با بندر ایجاد کرده و برای عکاسی بسیار مناسب است.

بندر بریس

در ابتدای جاده ساحلی بریس و چتبهار و بسابندر بر اثر برخورد موج های خروشان دریای عمان سوراخ هایی در صخره ها ایجاد شده که پدیده موج افشان را ایجاد کرده که این پدیده گاهی در فصل باد های موسمی چابهار به ۲۵ متر نیز میرسد.

از مکان های دیگر می توان به تالاب بریس در ۱۰ کیلومتری روستای بریس اشاره کرد که میتوان گفت از بزرگترین تالاب های سیستان و بلوچستان می باشد.اطراف ای تالاب سراسر درختان گز روییده و پدیده جالبی را خلق کرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *